وبلاگ طرفداران بانوی شعر ایران : فروغ فرخزاد
بانو ، سال هاست که با رفتن تو، رویای پرواز تمام پروانه های درّه ی ابریشم، در پیله های تنهایی شان پوسیده و مهتاب روشنی آن سال ها، بر فراز آسمان گرفته ی اکنون، وصله ی ناجوری بیش نیست. و تو، که نیستی تا بگویی این شب ها را کجای این جهان بی گفت و گو اتراق کنیم، و آسمان خالی پرواز را با کدام پروانه ی خسته ای پر، که بگویی چرا هر چه باد می آید، بوی آشنایی به مشاممان نمی رسد، چرا هر چه باد می اید، بوی دشنه می آورد و کابوس؟ و هر چه باران می اید، شیون گریه می بارد از آسمان؟
انتشار چهارمین نسخه از مجله درفش مهر با موضوع فروغ فرخزاد


درفش مهر نشریه یی ادبی به زبان انگلیسی است که به وسیله ی دانشجویان رشته ی ادبیات انگلیسی دانشگاه مازندران منتشر می شود. طی یک سال گذشته 4 شماره از این نشریه منتشر شده است. در چهارمین شماره تلاش شده تا به طور اختصاصی به موضوع زنان پرداخته شود. به همین بهانه، توجه ویژه یی به فروغ فرخزاد شاعر کشورمان که با محتوای زنانه و فمینیستی اشعارش شناخته می شود شده است. مقاله یی در مورد زندگی و آثار او به همراه 2 شعر ترجمه شده، و همچنین مقاله یی به قلم مترجم آثار او که به تفسیر اشعارش می پردازد در این نسخه گنجانده شده اند. علاقه مندان آثار فروغ فرخزاد می توانند نسخه ی دیجیتال این نشریه را به طور رایگان دانلود کنند.

وبسایت : Derafshemehr.wordpress.com


Derafsh-e Mehr is a literary journal in English published by the students of English literature at the University of Mazandaran - Iran. During the past year 4 issues of this journal have been published. In their 4th issue they have elaborated exclusively on women’s issues. Accordingly, there has been a special focus on Forugh Farrokhzad as a renowned Iranian woman poet who is recognized for the feministic themes of her poems. A biographical essay alongside with 2 of her poems, and a commentary on her poems by her English translator are included in this issue.The electronic version of this issue is available for download free of charge for the fans of Forugh Farrokhzad.


دانلود (ِDownload)Picofile | Mediafire | UploadBoy | Direct !

ادامه مطلب
نظرات :
CHRIST در تاریخ سه شنبه 17 تیر 1393 04:25 ق.ظ گفته :

راستی این نشریه علمی - پژوهشی است یا نه؟
فروغ
امید : نمی دونم. اطلاعات بیشتر بخوای از سینا می پرسم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic