وبلاگ طرفداران بانوی شعر ایران : فروغ فرخزاد
بانو ، سال هاست که با رفتن تو، رویای پرواز تمام پروانه های درّه ی ابریشم، در پیله های تنهایی شان پوسیده و مهتاب روشنی آن سال ها، بر فراز آسمان گرفته ی اکنون، وصله ی ناجوری بیش نیست. و تو، که نیستی تا بگویی این شب ها را کجای این جهان بی گفت و گو اتراق کنیم، و آسمان خالی پرواز را با کدام پروانه ی خسته ای پر، که بگویی چرا هر چه باد می آید، بوی آشنایی به مشاممان نمی رسد، چرا هر چه باد می اید، بوی دشنه می آورد و کابوس؟ و هر چه باران می اید، شیون گریه می بارد از آسمان؟
فیلم نامه "ستاره های مقوایی"

مجید رحمانی - بهانه ای شد تا برای نوشتن فیلم نامه ای با الهام از زندگی و برخی از اشعار فروغ :

قصه زنی تنها ؛ اما عاشق كه در تصادف جان میبازد اما قبل از پرواز روح ؛ صدای طپش قلبی را میشنود ؛به جستجوی صدا طپش قلب میرود...اما هر بار آنرا پیدا نمیكند ولی به تصاویر و برخی از لایه  های شعرش میرسد و آنرا خلق میكند ستارهای مقوایی و نامه هایش را باد میبرد و خود در خاك محل تصادفش دراز میكشد(و خاک ، خاک پذیرنده اشارتیست به آرامش).

این فیلم نامه به شیوه مرسوم داستانی ندارد.هر چی هست گره و بغض زنی تنها است در حال مرگ و زوالی زود هنگام كه در تقابل و تضاد های درونی  با چهره ای از زندگی است كه تنها خود میبیند و درنمایاندن آن میكوشد گرچه ؛شاید ما به یك پپسی هم دل خوش باشیم ...


دانلود : لینک مستقیم Mediafire | Picofile |


ادامه مطلب
نظرات :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic