وبلاگ طرفداران بانوی شعر ایران : فروغ فرخزاد
بانو ، سال هاست که با رفتن تو، رویای پرواز تمام پروانه های درّه ی ابریشم، در پیله های تنهایی شان پوسیده و مهتاب روشنی آن سال ها، بر فراز آسمان گرفته ی اکنون، وصله ی ناجوری بیش نیست. و تو، که نیستی تا بگویی این شب ها را کجای این جهان بی گفت و گو اتراق کنیم، و آسمان خالی پرواز را با کدام پروانه ی خسته ای پر، که بگویی چرا هر چه باد می آید، بوی آشنایی به مشاممان نمی رسد، چرا هر چه باد می اید، بوی دشنه می آورد و کابوس؟ و هر چه باران می اید، شیون گریه می بارد از آسمان؟
فیلم نامه "دلم برای باغچه می سوزد"

 

آقای مجید رحمانی فیلم نامه ای را با اقتباس از شعر زیبای "دلم برای باغچه می سوزد" بانو فروغ فرخزاد تهیه کرده اند. در مقدمه، آمده است :

 

راستی چرا شاعر این شعر را سروده؟ حس باغچه چیست؟ پدر و مادر، برادر و خواهر و ... کی هستند؟ وقتی شعر را می خوانی حسی غریب و در عین حال آشنا به انسان دست می دهد. آشنا به دلیل اینکه خیلی از ماها این حوض و باغچه و ماهی و فضای انرا می شناسیم ... خیلی از ما قبلا در این حوض شنا آب تنی می کردیم؛ در زمستان در درون همین باغچه ادم برفی می ساختیم و ... و غریب اینکه در ورای این فضا به غمی غربت و غریب مواجه می شویم ...اینکه باغچه و حیاط و حوض سنبل چیست و شاعر دنیال چه چیزی بوده است در شعر محسوس است ولی نگاه شخصیت های مختلف این شعر به باغچه که می تواند با هم نسبت داشته باشند و یا نداشته باشند کاملا با حس فضای اصلی یکی می شود: و حس یاغچه انگار چیزی مجردست که در انزوای باغچه پوسیده است ...

 

Download : Link 1 | Link 2

Gmail : ma.rahmani90@gmail.com

 


ادامه مطلب
نظرات :
مجید رحمانی در تاریخ دوشنبه 19 اسفند 1392 12:40 ب.ظ گفته :

سلام .
در ایمیل ارسال شد.موفق و شاد باشید.
فروغ
امید : درود. مرسی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات