وبلاگ طرفداران بانوی شعر ایران : فروغ فرخزاد
بانو ، سال هاست که با رفتن تو، رویای پرواز تمام پروانه های درّه ی ابریشم، در پیله های تنهایی شان پوسیده و مهتاب روشنی آن سال ها، بر فراز آسمان گرفته ی اکنون، وصله ی ناجوری بیش نیست. و تو، که نیستی تا بگویی این شب ها را کجای این جهان بی گفت و گو اتراق کنیم، و آسمان خالی پرواز را با کدام پروانه ی خسته ای پر، که بگویی چرا هر چه باد می آید، بوی آشنایی به مشاممان نمی رسد، چرا هر چه باد می اید، بوی دشنه می آورد و کابوس؟ و هر چه باران می اید، شیون گریه می بارد از آسمان؟
نامه های فروغ فرخزاد - پس از جدایی

نامه ی شماره 1

پرویز عزیزم نامه ی تو دو سه روز پیش برای من رسید نمی دانم چرا تا امروز برای آن جواب ننوشتم . ولی امروز بی اختیار حس کردم که باید برای تو نامه بنویسم . حالا ساعت 10 شب است همه خوابیده اند و من تنهای تنها توی اتاقم نشسته ام و به تو فکر می کنم اگر بگویم حالم خوب است دروغ گفته ام چون سرگردانی روح من درمان پذیر نیست و من می دانم که هرگز به آرامش نخواهم رسید . در من نیرویی هست . نیروی گریز از ابتذال و من به خوبی ابتذال زندگی و وجود را احساس می کنم و می بینم که در این زندان پابند شده ام . من اگر تلاش می کنم برای این که از اینجا بروم تو نباید فکر کنی که برای من دیدن دنیا های دیگر و سرزمین های دیگر جالب و قابل توجه است نه . من معتقدم که زیر این آسمان کبود انسان با هیچ چیز تازه ای برخورد نمی کند و هسته ی زندگی را ابتذال و تکرار مکررات تشکیل داده و مطمئن هستم که برای روح عاصی و سرگردان من در هیچ گوشه ی دنیا پناهگاه و آرامشی وجود ندارد . من می خواهم زندگی ام بگذرد . من زندگی می کنم برای این که زودتر این بار را به مقصد برسانم نه برای این که زندگی را دوست دارم . پرویز حرفهای من نباید تو را ناراحت کند . امشب خیلی دیوانه هستم. مدت زیادی گریه کردم . نمی دانم چرا فقط یادم هست که گریه کردم و اگر گریه نمی کردم خفه می شدم . تنهایی روح مرا هیچ چیز جبران نمی کند . مثل یک ظرف خالی هستم و توی مرداب ها دنبال جواهر می گردم . پرویز نمی دانم برایت چه بنویسم کاش می توانستم مثل آدم های دیگر خودم را در ابتذال زندگی گم کنم . کاش یا لباس تازه یا یک محیط گرم خانوادگی و یا یک غذای مطبوع می توانست شادمانی را در لبخند من زنده کند . کاش رقصیدن دیگران می توانست مرا فریب بدهد و به صحنه های رقص و بی خبری و عیاشی بکشاند . کاش می توانستم برای کلمه ی موفقیت ارزشی قایل بشوم . آخ تو نمی دانی من چه قدر بدبخت هستم . من در زندگی دنبال فریب تازه ای می گردم ولی افسوس که دیگر نمی توانم خودم را گول بزنم . من خیلی تنها هستم امروز خودم را توی اینه تماشا می کردم . حالا کم کم از قیافه ی خودم وحشت می کنم . ایا من همان فروغ هستم همان فروغی که صبح تا شب مقابل اینه می ایستاد و خودش را هزار شکل درست می کرد و به همین دلخوش بود . این چشمهای مریض . این طئرت شکسته و لاغر و این خط های نابهنگام زیر چشم ها و پیشانی مال من است ؟ به خودم می گویم چرا تسلیم احساساتت می شوی ؟ چرا بی خود زندگی را سخت می گیری ؟ چرا از روزهایی که می گذرد و دیگر تجدید نمی شود استفاده نمی کنی ؟
 پرویز جانم استقامت کردن کار آسانی نیست . نا امیدی مثل موریانه روح مرا گرد می کند . ولی در ظاهر روی پاهایم ایستاده ام گاهی می خندم و گاهی گریه می کنم اما حقیقت این است که خسته هستم می خواهم فرار کنم . می خواهم بروم گم بشوم . با این اعصاب مریض نمی دانم سرانجامم چه می شود. خیلی چیزها را نمی خواهم برای تو بنویسم پرویز کار من خیلی خراب است . اگر از اینجا نروم دیوانه می شوم . وقتی می گویم باور کن امروز توی خیابان نزدیک ظهر حالتی به من دست داد که به کلی نا امیدم کرد هیچ کس نمی تواند درد مرا بفمد همه خیال می کنند من سالم و خوشبخت هستم در حالی که من خودم خوب حس می کنم که روز به روز بیشتر تحلیل می روک گاهی اوقات مثل این است که در خودم فرو می ریزم . وقتی دارم توی خیابان راه می روم مثل این است که بدنم گرد می شود و از اطرافم فرو می ریزد . من هیچ موضوعی را بزرگ نمی کنم حتی از گفتن بسیاری از ناراحتی هایم خودداری می کنم تا اطرافیان خیال نکنند که من ادا در می آورم . اما تو این را بدان که من دیگر نمی توانم تحمل کنم . دلم می خواست یک نفر بود که من با اطمینان سرم را روی سینه اش می گذاشتم و زار زار گریه می کردم . یک نفر بود که مرا با محبت می بوسید . پرویز بدبختی من این است که هیچ عاملی روحم را راضی نمی کند گاهی اوقات پیش خودم فکر می کنم که به مذهب پناه بیاورم و در خودم نیروی ایمان را پرورش بدهم . بلکه از این راه به آرامش برسم اما خوب می دانم که دیگر نمی توانم خودم را گول بزنم روح من در جهنم سرگردانی می سوزد و من با نا امیدی به خاکستر آن خیره می شوم و به زن های خوشبختی فکر می کنم که توی خانه ی شوهریشان با رؤیاهای کودکانه ای سرگرم اند و با لذت خوشگذرانی های گذشته هاشان را نشخوار می کنند .
 پرویز خیلی نوشتم همهاش هم مزخرف . اما تومرا ببخش چون خیلی ناراحت هستم . از حال کامی بخواهی بد نیست و من کمتر به دیدن او می روم چون این موضوع هم مرا عذاب می دهد و هم او را ناراحت می کند. پذیرش من از دانشگاهی که برایت گفتم رسیده . دو روز است که رسیده و من مشغول اقدام برای گرفتن گذرنامه هستم نمی دانم بعضی چیزها را چه طور برای تو بنویسم من همه چیزم را مدیون تو هستم و تو را تنها تکیه گاهم می دانم تا به حال برای تو جز مزاحمت هیچ سود دیگری نداشته ام . آه آرزویم این است که روزی بتوانم به نوبه ی خودم در زندگی تو مؤثر باشم و به تو خدمتی بکنم . تو اگر می خواهی و می توانی به من کمک کنی باید زودتر اقدام کنی . خیلی زود برای این که من وقت خیلی کم دارم و به علاوه گرفتن دلار زیاد آسان نیست پرویز تو دعا کن من بروم . بلکه بتوانم خودم را از این یأس و نومیدی شدید نجات بدهم . جواب نامه ی مرا خیلی زود بنویس و برایم روشن کن که ایا می توانم به حرف های تو تکیه کنم یا نه . البته تا به حال این طور بوده ولی شاید در این مورد اشکالی پیش بیاید . در مورد نامه ی من که نوشتی گم شده من خودم هم ناراحت هستم . البته مطلب مهمی نبود تقریبا خیلی شبیه به نامه های دیگرم بود . ولی خوب باز هم خوب نیست که به دست دیگران بیفتد تو تحقیق کن شاید پیدابشود . پرویز جان فراموش نکن که در نامه ات با من صریح صحبت کنی و اگر می توانی همان طور که گفتی به من کمک کنی بنویس که کی اقدام می کنی من خیلی ناراحت هستم که این حرفها را برای تو می نویسم اما تو می دانی که جز تو کسی را ندارم و به علاوه امیدوار هستم که روزی بتوانم جبران کنم منتظر نامه ی تو هستم آرزویم خوشبختی توست و دوستت دارم .
تو را می بوسم
 فروغ
ادامه مطلب
نظرات :
Naomimibra در تاریخ سه شنبه 19 آذر 1398 11:13 ق.ظ گفته :

Download ringtones, message tones, alert tones etc... Free mobile ringtones for all type of phones, shared and submitted by our users. Choose from over 41000 ringtones uploaded under various categories. Get the latest ringtones in mp3 file format and set the coolest, trendiest tone as your mobile ringtone.<br>

<a href=https://dolotnuthietke.com/sitesmapes.php>iphone s ringtone download mp3</a>
<a href=https://dolotnuthietke.com/sitesmapes.php>download ringtone mp3</a>
<br>

Access unlimited number of ringtones and download them with out sign up or registration. Surveys reveal that more than half of the mobile phone users between 15 to 30 years of age download ringtones at least once. To upload and share your collection of ringtones with other, click the 'Upload Ringtone' button and submit .mp3 files under 2MB in size.<br>

<a href="http://www.arezohaa.ir/post/14182/">ringtone download mp3 music</a>
2617287
فروغ
ps4 games در تاریخ جمعه 15 آذر 1398 09:42 ق.ظ گفته :

I am regular visitor, how are you everybody?
This post posted at this site is truly pleasant.
فروغ
quest bars cheap در تاریخ دوشنبه 11 آذر 1398 01:01 ب.ظ گفته :

With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My website has a lot of unique content I've either authored myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over
the web without my permission. Do you know any methods to
help prevent content from being ripped off? I'd genuinely appreciate it.
فروغ
ps4 games در تاریخ جمعه 8 آذر 1398 11:38 ب.ظ گفته :

Howdy! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.
Is it hard to set up your own blog? I'm not very techincal
but I can figure things out pretty quick. I'm thinking about creating my own but I'm not sure where to begin. Do you have any points or suggestions?
With thanks
فروغ
http://tinyurl.com/quest-bars-cheap-85497 در تاریخ سه شنبه 28 آبان 1398 03:51 ب.ظ گفته :

Undeniably believe that which you stated. Your favorite reason appeared to be
on the web the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get annoyed while people think about
worries that they plainly don't know about.
You managed to hit the nail upon the top as well as defined out
the whole thing without having side-effects , people can take a signal.

Will likely be back to get more. Thanks
فروغ
plenty of fish dating site در تاریخ دوشنبه 27 آبان 1398 12:13 ق.ظ گفته :

This paragraph will assist the internet visitors for creating new webpage or even a weblog from start to end.
فروغ
health benefits of coconut oil در تاریخ شنبه 18 آبان 1398 07:48 ب.ظ گفته :

I visit daily some web pages and information sites to read posts, however
this web site offers quality based content.
فروغ
coconut oil health benefits در تاریخ دوشنبه 13 آبان 1398 10:09 ب.ظ گفته :

Superb blog! Do you have any hints for aspiring writers? I'm hoping
to start my own blog soon but I'm a little lost on everything.
Would you recommend starting with a free platform like Wordpress or go for
a paid option? There are so many choices out there that I'm totally confused ..
Any suggestions? Appreciate it!
فروغ
quest bars cheap tumblr.com در تاریخ شنبه 20 مهر 1398 12:21 ب.ظ گفته :

Good day! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?

I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any
suggestions?
فروغ
minecraft games در تاریخ چهارشنبه 3 مهر 1398 01:53 ق.ظ گفته :

Hi there to all, the contents existing at this web page are
in fact remarkable for people knowledge, well, keep up the good
work fellows.
فروغ
quest bars cheap در تاریخ شنبه 2 شهریور 1398 12:04 ب.ظ گفته :

Thanks for ones marvelous posting! I definitely
enjoyed reading it, you're a great author.
I will make sure to bookmark your blog and may come back in the foreseeable future.
I want to encourage you to continue your great work, have a nice morning!
فروغ
minecraft games در تاریخ دوشنبه 28 مرداد 1398 06:32 ق.ظ گفته :

Wow that was strange. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked submit my comment didn't appear.
Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyway, just
wanted to say superb blog!
فروغ
Belgien Trikot Billig در تاریخ یکشنبه 27 مرداد 1398 04:28 ق.ظ گفته :

Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely
well written article. I'll make sure to bookmark it and return to read more of your useful info.
Thanks for the post. I'll certainly comeback. Belgien Trikot Billig
فروغ
natalielise در تاریخ چهارشنبه 2 مرداد 1398 06:17 ق.ظ گفته :

Attractive component of content. I simply stumbled upon your site and in accession capital to say
that I get in fact enjoyed account your blog posts. Anyway
I'll be subscribing to your feeds and even I fulfillment
you access consistently rapidly. natalielise pof
فروغ
how to get help in windows 10 در تاریخ شنبه 29 تیر 1398 12:17 ب.ظ گفته :

whoah this weblog is fantastic i really like reading your
posts. Keep up the great work! You realize, lots of persons are searching round for this info, you
could aid them greatly.
فروغ
tinyurl.com در تاریخ چهارشنبه 21 فروردین 1398 10:52 ق.ظ گفته :

No matter if some one searches for his required thing, thus he/she needs to be available that in detail, therefore that thing
is maintained over here.
فروغ
minecraft در تاریخ یکشنبه 18 فروردین 1398 01:54 ب.ظ گفته :

Excellent website. Lots of useful information here.

I'm sending it to some buddies ans also sharing in delicious.
And certainly, thank you on your sweat!
فروغ
minecraft در تاریخ چهارشنبه 14 فروردین 1398 07:52 ب.ظ گفته :

I'm really loving the theme/design of your website.
Do you ever run into any internet browser compatibility problems?

A couple of my blog readers have complained about my site not operating correctly in Explorer but looks great in Safari.

Do you have any tips to help fix this problem?
فروغ
minecraft در تاریخ دوشنبه 12 فروردین 1398 04:26 ق.ظ گفته :

This design is steller! You certainly know how to keep a reader amused.
Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Wonderful job.
I really loved what you had to say, and more than that, how
you presented it. Too cool!
فروغ
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو